Вие сте овде:Торти и колачи»Рум торта

Рум торта

Оценете го овој рецепт
(13 гласови)

Празниците се ближат и веќе треба да размислуваме со каков десерт ќе ги заблажиме домашните и гостите. А за ладните денови чоколадо во комбинација со рум секогаш е добра идеја :) 

Потребно за пандишпанот

10 белки

10 лажици шеќер

12 лажици мелени ореви 

2 лажици брашно

1 пециво

Потребно за филот

10 жолчки

250 гр шеќер

100 гр чоколадо

200 гр маргарин

1-2 лажици рум

100 гр сецкани ореви или лешници

 

Подготовка

Белките ги матиме во цврст снег и постепено го додаваме шеќерот за добро да се изработи. Потоа се додаваат мелените ореви и брашното измешано со пецивото. Добро се меша и се истура во плех од фурна претходно обложен со хартија за печење.  Се пече во загреана рерна на 180 степени околу 15-20 минути. Испечената кора, откако ќе се излади, се сече на 3 ленти.

За филот, жолчките ги изработуваме со шеќерот и потоа ги вариме во 100тина мл млеко на тивка температура да се добие смеса како пудинг. При крај се додава 1 чоколадо за готвење и добро се меша да се изедначи.

Го изработуваме маргаринот и потоа го доизработуваме со изладената смеса од жолчки и ги додаваме иссецканите ореви/лешници и румот. Добро мешаме да се добие хомогена смеса.

Редиме кора, фил, кора, фил и на крај кора.  Тортата ја декорираме со чоколадна глазура.

 

Останато во оваа категорија: « Бисквит торта

Внеси коментар

Ве молиме Вашиот коментар да биде краток и јасен и да биде поврзан само со содржините на сајтот.Ве замолуваме да користите кирилична поддршка.
Цензурираните зборови се појават како:: ***.
Повеќе информации за тортите можете да добиете преку профилот на слаткарот во менито Слаткари/Слаткарници.


Безбедносен код
Освежи